SU DEPOSU TEMİZLİK VE DEZENFEKTE


Su Deposu Temizlik ve Dezenfekte hizmetinde ilklere imza atan firmamız, her su deposu için ambalajında 1 litrelik Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı dezenfektan kullanmaktadır. Özel Hijyen elbisesi ve her çalışmamızdan sonra dezenfekte edilen ekipmanlarımızla sizlere daha güvenilir hizmet sunuyoruz.
Su depolarının temizliği hakkında daha fazla resim için galeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Su depolarının temizlik ve dezenfekte hizmeti ile ilgili teknik dökümana teknikşartnameler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Amacımız Bilgilendirmek


Su depolarının temizliği konusunda aşırı kirli depo resimlerini internet sitemizden yayımlamama kararı aldık. Yapmışolduğumuz hizmetin halk sağlığını doğrudan ilgilendirdiğinin bilincindeyiz ve amacımız halkımızı endişelendirmek değil bilgilendirmektir.
Sadece istanbul'da Bir milyonun üzerinde su deposu olduğunu İSKİ'nin önceki açıklamalarından biliyoruz. Her yıl enaz bir defa temizlik ve dezenfekte işlemi yapılması gereken bu depoların sadece 80 Bin tanesi yılda bir kez temizleniyor.

Depolarımız Binaların Bodrum Katında


Binalarımızın bodrum katında kaldığı için site yada apartman sakinlerinin dikkatlerinden kaçan su depolarımızın temizliği aslında sağlığımız için çok önemlidir.Şirketmiz gözlerden uzak kalan, halk sağlığı açısından son derece önemli olan, su depolarımızın temizlik ve dezenfekte hizmetinin zaruri bir gereklilik olduğunu halkımıza fark ettirmeyi görev edinmiştir.
Önemli olan Su depolarının düzenli olarak temizletilip dezenfekte edilmesidir. İşine özen gösteren ve bu konuda yeterli donanıma sahip firmalardan birinden hizmet almanızı tavsiye ederiz. Şirket olarak bu konuda hizmet veren tüm firmaları rakip olarak değil toplum menfaatine hizmet veren kuruluşlar değerlendirdiğimizi bildirmek isteriz. Çünkü Su ve Gıdaların israf edilmeden güvenli bir şekilde muhafazası ticari kazançların dışında tutulması gereken hassas bir konudur.,

Kullanılan Araç Gereç ve Dezenfektanlar
* Tek kullanımlık suya dayanıklı antibakteriyal beyaz tulum.
* Sağlık Bakanlığı tarafından Biosidal ürün ruhsatı verilmiş, 1 Litrelik ambalajda klor bazlı dezenfektan.
* 150 Bar basınçlı yıkama kompresörü
* Yüksek emiş gücüne sahip monofoze dalgıç pompa (Tam Takım)
* 1 mm’ye kadar emiş özelliğine sahip dalgıç pompa (Tam Takım)
* İp Merdiven-Takım sandığı ve Ölçüm cihazları
* İş güvenlik malzemeleri-Emniyet Kemeri-Aydınlatma Sistemi

Su Deposu Temizlik ve Dezenfekte Hizmet Planı
* Teklifimizi onaylamanız halinde randevu alınız ve şebeke suyunuzun su deposu girişindeki vananızı kapatarak deponuza su dolumunu durdurunuz. Deponuzdaki mevcut su kullanılamayacak durumda ise tahliye vananızı açarak deponuzdaki suyu tahliye ediniz. Tahliye imkanınız yoksa randevu gününden önce firmamızdan ücretsiz su tahliye yardımı alabilirsiniz.
* Randevu günü adresinize gelen ekiplerimiz deponuzun etrafında iş güvenlik önlemleri alarak aydınlatma sistemini kuracaklardır.

* Hidrofor emiş seviyesi altında kalan su dalgıç pompalarımızla tahliye edilir.
* Müşteri onayı olması halinde deponuzun temizlenmeden önceki fotoğrafı çekilir.
* Tek kullanımlık hijyen tulumunu giyen ekiplerimiz deponun içine girer, tazyikli su ve temizlik aparatları ile deponuzun tüm yüzeylerinde fiziksel temizlik yapılır.
* Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı dezenfektan ile deponuzun tüm yüzeyleri dezenfekte edilir.
* Deponuzun tüm iç yüzeyleri yüksek basınçlı su ile yıkanarak durulama işlemi yapılır.
* Temizlik ve dezenfekte hizmetini tamamlayan ekiplerimiz deponuzun fotoğrafını çeker. Firmamız 3 gün içinde vereceğiniz mail adresine dijital olarak gönderir.
* Deponuzun dezenfekte sonrası durumunu belirten bilgilendirme formu müşteri yetkilisine teslim edilir.

Su Depolarının Temizlik ve Dezenfekte Edilmesinin Önemi
* Toplu tüketim yapılan (okul,hastane,fabrika,AVM,işyerleri,site ve konut) gibi mekanların su depolarının ve sebillerinin 6331 sayılı İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereği temizlik ve dezenfekte hizmetinin yapılması, su kalitesinin kontrol edilmesi kanuni bir zorunluluktur.
* Su depolarının temizlik ve dezenfekte işleminin yapılması, su kalitesinin kontrol edilmesi yasal olarak yönetcilerin sorumluluğundadır.
* Yılda en az bir defa su depolarınızın dezenfekte edilmesi, Esherichia coli, Spirillum, Vibrio, Pseudomanas, Achromobacter, * Chromobacter türleri ile Micrococcus ve Sarcina, Streptococcus faecalis, Clostridium perfiringens, Salmonella ve Vibrio comma gibi bakterilerin üreme riskini azaltarak,bulaşıcı ve salgın hastalıkların yayılma riskini azaltır.
*Depo içinde çöken çamur ve balçık gibi yabancı maddelerin temizlenmesi suyunuz kalitesini artırır. Deponuzun içinde tehlikeli gaz birikimini engeller.
* Deponuzdaki yalıtım sorunu hakkında zamanında bilgi edinmenizi sağlayarak, deponuzun içine veya dışına su sızmasına önlem almanızı sağlar.
* Salgın hastalıkların yayılmasını engelleyerek, ekonomik verimliliğin artmasını sağlar.

Daha Sağlıklı Su Kullanımı İçin Tavsiyelerimiz
* Su depolarınızın temizlik ve dezenfekte işlemini yılda en az bir defa yaptırınız.
* Depolarınızda bulunan sulardan yılda enaz iki defa su numunesi aldırınız ve akredite bir laboratuvarda analiz yaptırınız. * Çıkan sonuçlara göre dezenfekte periyodunu artırabilirsiniz.
* Su depolarınızı uygun malzeme ile yalıtım sorunlarını gideriniz.
* Su depolarınızın kapağı yoksa deponuza kapak yaptırınız.
* Su deponuzun içinde hava sirkülasyonunu sağlayacak bir sistem oluşturunuz. Bu şekilde sudaki oksijen miktarının artmasını sağlayarak bakteri oluşumunu engellerlersiniz.
* Deponuzdaki suyu sadece su kesintisi olduğu zaman değil,sürekli kullanmaya özen gösterin.
* Depo girişine arıtma sistemi kurabilirsiniz. İmkanınız yoksa depo giriş ve çıkışına mutlaka filtre taktırınız.
* Tesisatlarınızı yılda bir defa dezenfekte ettirerek oksitlenmeyi azaltabilir, yabancı maddelerin tesisatınızı tıkamasını engellersiniz.
* Suyunuzdaki klor miktarının ölçümünü her ay yaptırınız. Yada deponuza otomatik klor dozaj pompası taktırınız.
* Eski ve paslanmış vana,musluk ve bataryalarınızı değiştiriniz.
* Açık alanda konumlandırılmış su depolarınızı güneş ışınlarından korumak için ısı yalıtımı yaptırınız.

Öncesi - Sonrası Öncesi - Sonrası
Öncesi - Sonrası Öncesi - Sonrası
Öncesi - Sonrası Öncesi - Sonrası
Öncesi - Sonrası Öncesi - Sonrası
Öncesi - Sonrası Öncesi - Sonrası
Öncesi - Sonrası Öncesi - Sonrası
Öncesi - Sonrası Öncesi - Sonrası
Epoksi Kaplamalı Temizlenmiş Sac Su Deposu Epoksi Kaplamalı Temizlenmiş Sac Su Deposu
Örnek Çalışmalarımız Örnek Çalışmalarımız